Liczba pytań: 766868

Liczba odpowiedzi: 7162187

Kategoria: Dowolny temat
(26 odpowiedzi)
Vanilijka
Pytanie zadaje: Vanilijka   [25.04.2017]

Co sadzicie na temat przyjecia euro przez Polske?

Jestescie za czy przeciw? Jak za to kiedy to wszym zdaniem powinno nastapic?

Pokaż odpowiedzi użytkownika (10) »

Najlepsza odpowiedź
(7 - 2)
78%
I tak mamy ceny (prawie że) jak w Europie, a zarobki jak na wschodzie, więc jednakowa waluta w UE przynajmniej podkreśliłaby to chore zjawisko i może (haha, naiwna ja) zawstydziła rządzących na arenie międzynarodowej.
gość  gość 25.04.2017


Sortuj wg: najstarszych / najnowszych / najlepszych
Pozostałe odpowiedzi
(0 - 0)
0%
gość
Przeciw. Wszystko podrozeje a pensje beda glodowe.
Glodowe to juz sa, beda ponizej glodowych.
Vanilijka Vanilijka   25.04.17, 16:47

(0 - 1)
0%
Dalszy ciag "Pod całą Polską znajduje się "gąbka" nasączona największą ilością Ropy i Gazu to z ich części Norwegia, Arabia Saudyjska, Iran, Irak, Kuwejt czerpią swoje bogactwa!!! o tych złożach pisał w książce Pola Laska Alef SternW powyższym wyliczeniu nie uwzględniono złóż uranu, srebra, cynku, ołowiu, bursztynu, siarki i soli oraz innych.
Jedno musimy wszak dopowiedzieć!
Polska leży wskutek unikalnego zbiegu czterech płyt tektonicznych na terenach idealnych do produkcji najtańszej i najczystszej energii elektrycznej, jaka powstaje z wyprowadzenia na powierzchnię gorących wód termalnych, albo rozgrzania wody o gorące skały do pary wodnej (geotermia) wystarczającej do napędu turbin elektrycznych."
Vanilijka Vanilijka   25.04.17, 16:49

(0 - 1)
0%
"Ten fenomen geotermalny jest w Polsce tak unikalny, że jego szacunkowa wartość w możliwości produkcji taniej energii elektrycznej i praktycznie darmowej energii cieplnej w przeliczeniu na tony paliwa umownego daje wartość co najmniej 70 razy większą niż wartość zasobów ropy i gazu pod dnem Morza Północnego!
Fenomen geotermalny w Polsce odkryto w ramach wspomnianego 15 letniego programu badań geologicznych. Sowieci tak się przestraszyli tych informacji, że polski geniusz geologiczny, prof. Feliks Sokołowski (znany i ceniony i w USA), miał zakaz jakichkolwiek publikacji na ten temat!" I co w mediach o tym nie mowia. Nie docieraja do zwyklych ludzi te informacje, no chyba ze w necie sie poszpera.
Vanilijka Vanilijka   25.04.17, 16:52

(0 - 1)
0%
Vanilijka
HaEmKa Kobito, w Polsce sa podobno wielkie zloza ropy, jeszcze wieksze niz w ZEA. Cos ci zacytuje i zaznacze, ze jeszcze za Gierka byly odwierty na 4km i Sowieci zakazali za czasow PRL wiercic glebiej. "Polska w całości leży na ogromnym złożu ropy i gazu (w dodatku daleko wychodzącym w polski szelf bałtycki), bowiem twór geologiczny skał porowatych, który jest jak gąbka nasączony gazem i ropą, zaczynający się w Zatoce Perskiej, a kończący w Morzu Północnym pomiędzy Szkocją i Norwegią osiąga swoją kumulację właśnie w Polsce! Tylko, że to ogromne złoże znajduje się na głębokości 5 km . Polska zachodnia i północna i 7 km Polska południowo wschodnia. Te głęboko położone złoża szacowane są na 650 mld ton, co daje 4764,50 mld baryłek. Złoża Arabii Saudyjskiej oszacowane są na 265 mld baryłek!!! Eksploatacja głębokich złóż jest dzisiaj z punktu widzenia technicznego możliwa. Wartość tej ropy, biorąc pod uwagę obecne ceny wynosi 300 163,5 mld dolar.., czyli 300,1635 biliona dolar.. (w USA 300,1635 trylionów dolar)." I jak? Cekawe co, ale o tym nie mowi sie glosno i zatyka buzie wszystkim ktorzy o tym mowia.
Powiem ci, że pierwsze o tym słyszę i jestem w szoku! Jeśli to prawda... Teraz się tym nie interesuję za bardzo, słyszałam tylko coś o gazie słupkowym, ale w szkole mnie uczyli, że w Polsce są niemożliwe większe złoża ropy (mamy je jakieś, np. szelf bałtycki, czy niż polski, albo w Karpatach na wykończeniu), ale nigdy że to są tak duże złoża, że to niby niemożliwe z geologicznego położenia. Więc jeśli coś w tym jest - co się dziwić że to nie jest wykorzystywane, jak mało kto o tym wie.
gość gość 25.04.17, 17:05

(0 - 1)
0%
jestem za i przeciw za bo jestesmy do tylu z waluta a przeciw bo polska by nie wyrobila z euro i mi tez by to na dobre nie wyszlo bo zarobki mam w euro a wydatki w zlotowkach wiec bardzo mi sie to oplaca:)
gość gość 25.04.17, 17:21

(0 - 3)
0%
Oczywiście.ze nie.
Neyl Neyl   25.04.17, 20:27

12