Liczba pytań: 766868

Liczba odpowiedzi: 7162187

Kategoria: Dom i rodzina
(9 odpowiedzi)
gość
Pytanie zadaje: PRZYSZŁA MAMA [13.03.2009]

SZKOŁA RODZENIA

w 25 tc rozpoczynam zajęcia w SZKOLE RODZENIA wraz z ukochanym. Ciekawa jestem Waszych doświadczeń i opinii na temat kursu. Na co mam zwrócić uwagę, może macie dla mnie jakieś rady? Z tego co wiem kurs potrwa 16 godzin i będzie trwał miesiąc.

Najlepsza odpowiedź
(4 - 1)
80%
Chodziliśmy z mężem do szkoły rodzenia i naprawdę dużo nam to dało. Po tych lekcjach czułam się spokojniejsza - obejrzałam dokładnie salę porodową i wszystko, z czego kobieta może korzystać w trakcie porodu, dowiedziałam się jak ze szczegółami będzie wyglądał poród, czego mogę się spodziewać w poszczególnych jego fazach, nauczyłam się odpowiednio oddychać. Najbardziej cieszę się z tego, że mój mąż po zajęciach w szkole rodzenia zdecydował się na uczestniczenie w porodzie (wcześniej nie był do tego przekonany a ja nie chciałam go przymuszać). Bardzo mi pomógł, był cały czas przy mnie - podpierał, masował i najważniejsze - nie panikował. Naprawdę warto pochodzić na takie zajęcia - zwłaszcza gdy na świat ma przyjść pierwsze dziecko. Pozdrawiam wszystkie absolwentki i absolwentów szkół rodzenia!
gość  gość 13.03.2009


Sortuj wg: najstarszych / najnowszych / najlepszych
Pozostałe odpowiedzi
(2 - 1)
67%
Ja uczestniczyłam w szkole rodzenia z mężem. W zależności od tego do jakiej szkoły rodzenie trafisz, tyle z niej pożytecznych rzeczy wyniesiesz. W moim przypadku najbardziej przydała mi się wiedza o porodzie dzięki której byłam spokojniejsza psyhicznie. O pielęgnacji maluszka też się sporo dowiedziałam, szczególnie jak powinno się kąpać bo kąpaliśmy lalki :-). Lalki też nam pomogły w zapamiętaniu jak się karmi piersią - nie miałam z tym problemu po porodzie.
rudaania rudaania   13.03.09, 11:04

(1 - 1)
50%
dziękuję za odpowiedz, już jako zalogowana uczestniczka :)
gość gość 13.03.09, 11:19

(1 - 2)
33%
Ja równiez uczęszczałam z moim mężem na kurs do szkoły rodzenia i byliśmy zadowoleni. Im więcej wiesz tym jesteś spokojniejsza i nic Cię nie zaskoczy. Mi bardzo się przydały lekcje z karmienia piersią. Powinnaś wiedzieć co to jest nawał mleczny i tzw. kryzys laktacyjny. Zrób wszystko by karmić naturalnie mimo że to jest trudne na początku ale warto. Ja mam pół rocznego synka i nie wiem co to choroby, gorączka i inne problemy. Napisze tylko że był okres że wszyscy domownicy byli chorzy a nasz maluch nie. Nie wstyć się pytać masz prawo nie wiedzieć pewnych rzeczy. Życze szcześliwego rozwiązania i radości z macierzyństwa.pozdrawiam:)
Ewa25 Ewa25   13.03.09, 12:39

(2 - 1)
67%
Ja również z mężem uczęszczałam do szkoły rodzenia - i wszystkich gorąco namawiam. To moje pierwsze dziecko i sporo nauczyłam się - dzięki szkole mąż pomaga mi w kapieli maluszka i pielegnacji -a tak to bałby się dotknąć noworodka:). Dokładnie został omówiony poród a dodatkowo dowiedziałam się o przysługujących mi prawach - na co nie muszę się godzić np. na lewatywe, na golenie czy nacinanie krocza, albo że mam prawo do darmowego znieczulenia
gość gość 13.03.09, 13:19

(3 - 1)
75%
ja nie uczeszczalam do takiej szkoly i doskonale dawalam sobie ze wszystkim rade.dla mnie jest to zbedna rzecz.
gość gość 13.03.09, 13:32

(3 - 1)
75%
ja tez nie uczeszczalam do szkoly rodzenia wiedzialam ze dam sobie rade bez tego mimo ze meza nie bylo przy porodzie po powrocie do domu tez sobie dawlam rade juz pierwszego dnai wykapalm dzieciatko sama nie mialam zadnych obaw wiedzialam na co zwracac szczegolna uwage przy kapaniu i przewijaniu ale pewnie dlatego ze wczesniej mialam do czynienia z noworodkami:-)o swoich prawach tez sporo wiedzialam gdyz znajoma tesciowej jest polozna i duzo z nia na ten temat rozmawialam:-)nie zgadzam sie z zdaniem Ewa25 ktora napisala ze "nie wie co to choroby itp." kazde dziecko jest inne ja nie karmilam piersia bo nie mialam pokarmu ale moje dziecko tez nie chorowalo od kazdej reguly sa wyjatki:-)
gość gość 13.03.09, 14:03

(4 - 1)
80%
Chodziliśmy z mężem do szkoły rodzenia i naprawdę dużo nam to dało. Po tych lekcjach czułam się spokojniejsza - obejrzałam dokładnie salę porodową i wszystko, z czego kobieta może korzystać w trakcie porodu, dowiedziałam się jak ze szczegółami będzie wyglądał poród, czego mogę się spodziewać w poszczególnych jego fazach, nauczyłam się odpowiednio oddychać. Najbardziej cieszę się z tego, że mój mąż po zajęciach w szkole rodzenia zdecydował się na uczestniczenie w porodzie (wcześniej nie był do tego przekonany a ja nie chciałam go przymuszać). Bardzo mi pomógł, był cały czas przy mnie - podpierał, masował i najważniejsze - nie panikował. Naprawdę warto pochodzić na takie zajęcia - zwłaszcza gdy na świat ma przyjść pierwsze dziecko. Pozdrawiam wszystkie absolwentki i absolwentów szkół rodzenia! Chodziliśmy z mężem do szkoły rodzenia i naprawdę dużo nam to dało. Po tych lekcjach czułam się spokojniejsza - obejrzałam dokładnie salę porodową i wszystko, z czego kobieta może korzystać w trakcie porodu, dowiedziałam się jak ze szczegółami będzie wyglądał poród, czego mogę się spodziewać w poszczególnych jego fazach, nauczyłam się odpowiednio oddychać. Najbardziej cieszę się z tego, że mój mąż po zajęciach w szkole rodzenia zdecydował się na uczestniczenie w porodzie (wcześniej nie był do tego przekonany a ja nie chciałam go przymuszać). Bardzo mi pomógł, był cały czas przy mnie - podpierał, masował i najważniejsze - nie panikował. Naprawdę warto pochodzić na takie zajęcia - zwłaszcza gdy na świat ma przyjść pierwsze dziecko. Pozdrawiam wszystkie absolwentki i absolwentów szkół rodzenia!
gość gość 13.03.09, 21:34

(2 - 0)
100%
Ja niestety nie uczęszczałam do szkoły rodzenia,ponieważ w mojej okolicy nie było i musiałabym daleko dojeżdżać.Uważam jednak,że to fajna sprawa,można wiele się dowiedzieć.Ja te braki próbowałam nadrobić sama w domu za pomocą fachowej literatury i myślę,że mi się udało.
gość gość 14.03.09, 11:04

(1 - 0)
100%
Uważam, że rewelacyjnym ułatwieniem dla osób które nie mają czasu na dojazdy do szkoły albo z innych powodów nie mogą wychodzić często z domu jest internetowa szkoła rodzenia taka jak przedporodem.pl . Jest to swietne rozwiązanie ponieważ nie wychodząc z domu można zdobyć praktyczna wiedzę, która przyda się podczas porodu.
aluta200 aluta200   27.10.10, 16:32